Bilimsel Program

22 ŞUBAT 2024, PERŞEMBE
SALON A
13:30-17:30 Oral Antidiyabetikler Kursu Kubilay Ükinç, Ramazan Sarı, Mine Adaş, Barış Akıncı
Oral glikoz düşürücü ajanlar – neden, ne zaman, hangisi ve nasıl?
Kubilay Ukinç
Oral glikoz düşürücü sınıfların avantajları ve dezavantajları: Bilginin Teyit Edilmesi Barış Akıncı
Mikro ve makrovasküler komplikasyonları azaltmak için yönetim öncelikleri Mine Adaş 
En iyi sonuçları elde etmek için tedavi seçeneklerini kişiselleştirmek & Diyabetin oral ajanlarla yönetiminde hekim-hasta perspektifleri Ramazan Sarı 
17:30-18:00 AÇILIŞ
SALON B
13:30-17:30 Yoğun Bakım Kursu İhsan Ertenli, Özlem Çakın
13:30-13:50 Kritik Hasta Bakımının Temelleri: FASTHUG-BID Recep Civan Yüksel
13:50-14:10 Oksijen Tedavisi Uygulamaları Özlem Çakın
14:10-14:40 Mekanik Ventilasyon Uygulamaları Kamil İnci
14:40-15:10 Sepsis ve Şok Yönetimi Recep Civan Yüksel
15:10-15:30 KAHVE ARASI
15:30-17:30 Pratik Uygulamalar
İstasyon 1 – Mekanik Ventilasyon
İstasyon 2 – Hava Yolu Uygulamaları
Kamil İnci
Özlem Çakın
SALON C
13:30-17:30 USG Kursu
13:00-13:10 Giriş Serhat Ünal
13:10-14:00 İç Hastalıkları Pratiğinde POCUS
Ultrasonografinin ABC’si – Temel Bilgiler
Ultrason Fiziği ve İnceleme Tekniğİ
Oğuz Abdullah Uyaroğlu
14:00-14:10 Soru&Cevap  
14:10-14:50 Hepatobiliyer Ultrasonografi
Üriner Sistem Ultrasonografisi
Ahmet Kutluay
14:50-15:30 Pratik Tüm eğiticiler
15:30- 15:50 ARA
15:50-16:10 Akciğer Ultrasonografisi Oğuz Abdullah Uyaroğlu
16:10-16:25 Abdominal Aorta Ultrasonografisi
İnferior Vena Kava Ultrasonografisi
Fatıma Özkaya Kutluay
16:25-16:40 Alt Ekstremite DVT Ultrasonografisi Ali Can Kurtipek
16:40-17:20 Pratik Tüm eğiticiler
17:20-17:30 Geri Bildirim, Tartışma
Sertifikaların Verilmesi
Tüm eğiticiler
23 ŞUBAT 2024, CUMA
SALON A
08:30-10:00 Oturum 1 Başkan: Kerim Güler
08:30-09:00 EKG’den Tanıya Bülent Özin
09:00-09:30 Atrial Fibrilasyon Bülent Görenek
09:30-10:00 Akut Koroner Sendromlara Yaklaşım Emir Karaçağlar
10:00-10:30 KAHVE ARASI
10:30-11:30 Oturum 2 Başkan: Birol Özer
10:30-11:00 Akut Sarılıkta Yapılan Hatalar ve Kaçınma Yolları Murat Akyıldız
11:00-11:30 Kronik İshal Yönetiminde Yapılan Hatalar ve Kaçınma Yolları Sabahattin Kaymakoğlu
11:30-12:00 UYDU SEMPOZYUMU 1
Tip 2 Diyabet Tedavisinde Diamicron MR
Oturum Başkanı: Kerim Güler
Oğuz Abdullah Uyaroğlu
12:00-13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
13:30-14:00 Oturum 3 Başkan: Selma Karaahmetoğlu
13:30-14:00 Periferik Yayma Mustafa Nuri Yenerel
14:00-14:30 UYDU SEMPOZYUMU 2
Kalsiyum Dobesilat ve Diyabetik Mikrovasküler Komplikasyonlar: Yeni bir farkındalık:DOXİUM
Moderatör: Kerim Güler
Diyabetik Mikrovaskuler Komplikasyonlar ve Kalsiyum Dobesilatin Etkisi
Kubilay Ükinç
14:30-15:00 KAHVE ARASI
15:00-15:30 UYDU SEMPOZYUMU 3
Hipertansiyon Tedavisine “Güç Katacak” KKB: BENİTİDE
Ahmet Temizhan, Yunus Erdem
15:30-16:30 Oturum 4 Başkan:Kerim Güler
15:30-16:00 Gebelikte Anemi Selma Karaahmetoğlu
16:00-16:30 Hasta Kan Yönetiminde Bilmemiz Gerekenler Sevgi Beşışık
16:30-16:45 KAHVE ARASI
16:45-18:15 Oturum 5 Başkan: Vedat Hamuryudan
16:45-17:30 Osteoporoz: Bir Romatolog Bir Endokrinolog vs Chatgpt Hakan Babaoğlu, Sedat Kiraz, Özen Öz Gül, Emre Bilgin
17:30-18:15 Artritli Hastaya Yaklaşım İnteraktif Oturum İhsan Ertenli
SALON B
08:30-11:00 İnsülin Kursu Başkan: Tufan Tükek
08:30-09:00 İnsüline Başlangıç Kubilay Ükinç
09:00-09:30 İnsülin Yoğunlaştırma Tedavisi Özlem Soyluk Selçukbiricik
09:30-10:00 Zor Diyabet Vakalarına Yaklaşım Yücel Arman
10:00-10:30 KAHVE ARASI
10:30-11:00 İnsülin Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar Naci Şenkal
11:00-11:30 İnsülin Tipleri: Hangisi Kime Ne Zaman? Alpay Medetalibeyoğlu
24 ŞUBAT 2024, CUMARTESİ
SALON A
09:00-10:00 Oturum 6 Başkan: Serhat Ünal
09:00-09:30 Kan Gazı ve Solunum Fonksiyon Testi Mustafa Erelel
09:30-10:00 Toraks BT 101 Selin Ardalı Özgül
10:00-10:30 KAHVE ARASI
10:30-11:30 Oturum 7 Başkan: Kubilay Ükinç
10:30-11:00 Kardiyo Vasküler Renal Metabolik Sendrom Oğuz Abdullah Uyaroğlu
11:00-11:30 Obezite ve Diyabet Tedavisinde Yeni Gelişmeler Ramazan Sarı
11:30-11:45 KAHVE ARASI
11:45-12:15 UYDU SEMPOZYUMU
Konu Diyabet Cevabı Net: Forziga
Kubilay Ükinç, Hilmi Erdem Sümbül
12:15-13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
13:30-14:00 Oturum 8 Başkan: İhsan Ertenli
13:30-14:00 Nefropatide Yeni Ne Var Yunus Erdem
14:00-14:30 UYDU SEMPOZYUMU
Empagliflozin ve Linagliptin ile T2DM Tedavisine Multidisipliner Yaklaşım
Alaattin Yıldız, Oğuz Abdullah Uyaroğlu
14:30-15:00 KAHVE ARASI
15:00-16:00 Oturum 9 Başkan: Sabahattin Kaymakoğlu
15:00-15:30 GÖRH Tanı ve Hasta Yönetimi Birol Özer
15:30-16:00 H. plyori Tedavisinde Yapılan Hatalar ve Kaçınma Yolları Ömer Özütemiz
16:00-16:15 KAHVE ARASI
16:15-16:45 Oturum 10 Başkan: Vedat Hamuryudan
16:15-16:45 Romatolojik Hastada Preoperatif Değerlendirme Gülen Hatemi
16:45-17:15 Kollajen Doku Hastalığı Kimde Düşünelim Nasıl Tanıyalım? Ali Akdoğan
17:15-19:15 Oturum 11 Başkan: Mustafa Cankurtaran
17:15-18:15 SÖZEL BİLDİRİ OTURUMU 1
Bildiri detaylarına ulaşmak için tıklayınız…
25 ŞUBAT 2024, PAZAR
SALON A
09:00-10:30 Oturum 12 Başkan: Serhat Ünal
09:00-09:30 Geriatrik Hastada Akılcı İlaç Kullanımı Mustafa Cankurtaran
09:30-10:00 Menenjitlere Yaklaşım Serhat Ünal
10:00-10:30 İntersiyel Nefritler Rahmi Yılmaz
10:30-11:00 KAHVE ARASI
11:00-11:30 Oturum 13 Başkan: Selma Karaahmetoğlu
11:00-11:30 İnfektif Endokardit Tufan Tükek
11:30-12:30 Oturum 14 Başkan: Mustafa Cankurtaran
11:30-12:30 SÖZEL BİLDİRİ OTURUMU 2
12:30-12:45 KAPANIŞ


D Event Turizm Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti.
İçerenköy Mah. Çayır Cad. No:5 Bay Plaza Kat:12
Ataşehir, İstanbul
Tel: +90 216 573 18 36
E-mail: istanbul1@devent.com.tr
Web: www.devent.com.tr

D Event Turizm Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti.